Naše obľúbené knihy

Keďže mám detí viac, začnem knihami pre tých úplne najmenších. Najviac u nás fičali leporelá, ako u každého malého dieťaťa. V podstate či chlapec, či dievča, v úplne útlom veku mali ten vkus ešte rovnaký.

Naša top kniha bola Žabiatko od Ľudmily Podjavorinskej. Stará dobrá klasika, ktorú poznáme aj my z nášho detstva. Celkove knihy od Ľudmily Podjavorinskej sú podľa mňa veľmi hodnotné a aj krásne ilustrované. Moje deti ich milovali. U môjho syna zabodovala ešte kniha O vláčikoch. Ako správny chalan má rád všetko čo súvisí s technikou, čiže knihy o lietadlách, vlakoch a autíčkach. A to čo sa páčilo všetkým bez ohľadu či chlapček alebo dievčatko sú knihy o zvieratkách, ako je napríklad Kamaráti z dvora, ktorá je aj so zvukmi jednotlivých zvieratiek. U najmenších detí bodovali u nás ešte básničky, zhruba tak od šesť rokov už básničky moje deti veľmi nebavili. Z veršovaných kníh bola u nás jedna z najobľúbenejších knižka Zajko Bojko. Tú sme čítali hádam tisíckrát.

žabiatko

Niekto má dilemu, či deťom čítať knihy o strašidlách, čertoch, drakoch a podobných príšerkách, lebo sa obáva, že dieťa sa bude báť. My sme takéto typy kníh kľudne čítali, akurát sme sa nevyhli otázke, že či naozaj existujú a s tým súvisiacemu vysvetľovaniu že nie, že to je len rozprávka 🙂

Advertisements
Naše obľúbené knihy

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s