Vkus 6-ročnej slečny

Keďže mám doma slečnu, ktorá od septembra začala chodiť do školy, skúsim napísať čosi aj o jej obľúbených knihách v predškolskom a útlom školskom veku. Keď nastúpila do školy čakala ju spolu so školskými potrebami na stole kniha od Nataši Tanskej Zajtra ideme do školy. Postavičky Pufa a Mufa je oslovili tak veľmi, že sme ju museli čítať takmer každý večer. Dokonca toľkokrát, že som sa musela občas už premáhať aby som to vydržala. Poznám ju takmer naspamäť, a takisto aj moje deti.

kniha

Predtým ako sme nastupovali do školy nám babka kúpila knihu Maľovaná abeceda. Tá je tiež super a dcérka si ju pozerá aj teraz, keď už je školáčka kvôli písmenkám.

Ďalšou kategóriou kníh, ktorá u nás zabodovala boli knihy s fixkami, alebo magnetkami. Kniha s fixkami je napríklad Zábavné čísla. Dieťa si môže do tejto knihy vpisovať a trénovať čísla. Podobnú knihu máme aj s písmenkami. Čo sa týka kníh s magnetkami, tak máme napríklad jednu o Snehulienke a trpaslíkoch. Tá je kombinovaná aj s anglickými slovíčkami. Tiež naše deti zaujala, pretože s priloženými magnetkami si mohli podľa svojej chuti dopĺňať obrázky.

V školskom veku už dcérka začala poškuľovať aj po detských encyklopédiách. O tých ale čosi napíšem až nabudúce.

Advertisements
Vkus 6-ročnej slečny

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s